BAĞCILAR’DA 25 ENGELLİ İSTİHDAM EDİLECEK

0
281

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi aracılığıyla 25 engelli, ilçede hizmet veren mağazalarda istihdam edilecek. Mülakata katılanlardan aranan niteliklere uygun olanlar, depo elemanı ve santral görevlisi olarak işe başlayacak.

2012 yılından beri toplumun her kesiminden ihtiyaç sahiplerine iş imkanı sunan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, bu kez de engelliler için program düzenledi. Türkiye’nin önde gelen mağazalarından LC Waikiki’nin personel talebi üzerine Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi, İŞKUR’la yapılan protokol çerçevesinde kayıt yaptıranlarla irtibata geçti. Yetkililer tarafından telefonla ulaşılan 220 kişiye davette bulunuldu.

Depo elemanı ve santral görevlisi alınacak

Bu kapsamda Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda işveren firma olan LC Waikiki’nin insan kaynakları birimi yöneticileriyle iş arayanlar bir araya geldi. Başvuru yapanların dosyaları incelendikten sonra yüz yüze görüşmeler yapıldı. Mülakata gelen 50 kişiden aranan kriterlere uyan 25 kişi mağazada depo elemanı ve santral görevlisi olarak işe başlayacak.

Engelliler kalkınmanın bir parçasıdır

Her yıl belirli dönemlerde engellilere yönelik istihdam görüşmelerinin yapıldığını belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Engelli kardeşlerimiz her zaman kalkınmanın bir parçası olmuştur. Kendilerini en iyi hissedecekleri ve verimli olabilecekleri yerlerde değerlendiriyoruz. Onları evine ekmek götürürken yüzlerindeki mutluluğu görmek her şeye değiyor” dedi.

Firmaların talebine göre işe alımlar devam ediyor.